1396/09/21 08:41

نقش شما به عنوان بیمار

گفته می‌شود که صبر یک فضیلت است. این موضوع در مورد بیماران مبتلا به ریزش مو کاملا صدق می‌کند. صبور بودن برای این بیماران مشکل است. به خاطر داشته باشید که فقط یک متخصص پوست و موی آموزش دیده می‌تواند بدرستی وضعیت موهای شما را ارزیابی کرده و در مورد درمان‌های موجود با شما مشاوره نماید. سعی کنید با پزشک خود ارتباط برقرارکرده و اجازه دهید او از نگرانی‌های شما مطلع شود. متخصص پوست و مو هر روز با این مسائل برخورد می‌کند و سوالات و نگرانی‌های مشابهی را از زبان بیماران دیگر می‌شنود و شما از این لحاظ تنها نیستید.
سعی کنید در وضعیت کاملا منفعل قرار نگیرید ("آقای دکتر هرچه شما بگویید،  شما متخصص هستید"). ممکن است تصور کنید با این نوع رفتار مسائل و مشکلات زودتر و راحت‌تر حل خواهد شد. برعکس هرچه شما در تصمیم‌گیری‌ها جدی‌تر و فعال‌تر باشید در نهایت هر دو طرف راضی‌تر خواهد بود.
لطفا در مورد نتیجه عمل واقع‌گرا باشید. رسیدن به تراکم موی سنین نوجوانی با کاشت مو میسر نیست و نیازی به آن هم نیست. وجود خط موی نوجوانی در فرد میانسال نامناسب و عجیب بنظر می‌رسد (باور کنید این نوجوان روزی به میانسالی خواهد رسید). کاشت موی متعادل و قرینه در هر سنی که انجام شده باشد در تمام عمر منظره طبیعی ایجاد خواهد کرد. 
منابع :کلینیک پیوند مو و ابروی بهبد کرج
کاشت مو و ابرو بهبد کرج