كلينيك تخصصي کاشت مو بهبد

كلينيك تخصصي کاشت مو بهبد

کوتیکول لایه بیرونی ساقه مو است. 10 درصد حدود از وزن مو را کوتیکول تشکیل می دهد.
کوتیکول
کوتیکول در واقع خارجی ترین بخش ساقه مو است. وضعیت کلی مو تا حد زیادی به وضعیت کوتیکول مو ارتباط دارد. عامل کشسانی و انعطاف مو لایه کوتیکول است. این لایه، مهمترین و مؤثرترین بخش ساقه مو را تشکیل می دهد. همچنین 10 درصد وزن مو را کوتیکول تشکیل می دهد. مهمترین لایه حفاظتی مو در برابر تنش های مکانیکی و مقاوم ترین ناحیه نسبت به ترکیبات مختلف شیمیایی است. کوچکترین آسیب یا ضایعه کوتیکول سبب خشن شدن، زبری و خشکی مو می گردد که می تواند آسیب های بیشتری را به دنبال داشته باشد.

انواع کوتیکول مو زیر میکروسکوپ
خارجی ترین بخش ساقه مو را کوتیکول می نامند. این لایه مهم ترین و موثرترین بخش از ساقه مو را تشکیل می دهد. حدود 10 درصد از وزن مو را کوتیکول تشکیل می دهد. این لایه مهم ترین لایه حفاظتی مو در برابر تنش های مکانیکی است. این بخش از مو مقاوم ترین ناحیه نسبت به ترکیبات مختلف شیمیایی است. کوچک-ترین آسیب یا ضایعه به این طبقه سبب خشن شدن، زیری و خشکی مو می گردد که می تواند آسیب های بیشتری را به دنبال داشته باشد.
cup stack and hair cuticle
ساختار کوتیکول مو مشابه یک بسته لیوان کاغذی است.
این لیوان های کاغذی یا فنجان ها بر روی هم قرار گرفته اند به گونه ای که بخش عمده هر فنجان در داخل فنجان بعدی قرار گرفته است. در هر سطح مقطع بین 7 تا 10 از این فنجان های فرضی قرار دارد. این ساختار از ریشه مو تا نوک مو امتداد دارد. هر فنجان فرضی حدود 60 میکرومتر طول و 0.5 میکرومتر ضخامت دارد. این لایه های فنجانی شکل با زاویه کم حدود 5 درجه بر روی هم چیده شده اند و حدود 5 میکرومتر از هر لایه بیرون از فنجان های زیرین می باشد.
لایه های کوتیکول
Image source: thenaturalhavenbloom.com
ضخامت هر لایه حدود 0.5 میکرومتر است و در هر برش عرضی ساقه مو، کوتیکول ضخامتی حدود 5 میکرومتر دارد. اعمال تنش فیزیکی بر سطح مو مانند برس زدن، شانه کردن، حوله زدن، استفاده از روش های آرایش آسیب رسان (مانند شانه داغ)، سبب می گردد تا سطح آزاد هر لایه آسیب ببیند و این امر باعث می شود به تدریج سطح مو از کوتیکول عریان شود و لایه های زیرین که مقاومت کمتری نسبت به تنش های فیزیکی دارند، در معرض محیط قرار گیرد. این حالت به تدریج آسیب های جدی تری را برای ساقه مو به دنبال خواهد داشت.
کوتیکول مو
هر لایه کوتیکول خود متشکل از شش لایه مختلف می باشد که از خارج به داخل عبارتست از:
1. سطح مو (hair surface) این بخش از کوتیکول خارجی ترین بخش کوتیکول است که در معرض محیط می باشد.
2. اپی کوتیکول (Epicuticle) این لایه بسیار نازک است و ضخامتی حدود 70-50 انگستروم دارد. این بخش ساختار پروتئینی دارد که با یک لایه چربی، که با اتصالات تیواستر به صورت کووالانس به این بخش پروتئینی واکنش داده است، چسبیده است. اصلی ترین مواد تشکیل دهنده این لایه چربی اسیدهای چرب، همراه با 18 – متیل ایکوزانوئیک اسید است. این لایه نقش مهمی را در بیان ویژگی های فیزیکی و شیمیایی مو و بروز ویژگی های سطح مو ایفا می کند.
3. لایه A (A layer) لایه A محکم ترین بخش از کوتیکول می باشد. کراتین موجود در این لایه غنی از اسید آمینه سیستئین می باشد (حدود 30%) که امکان ایجاد پل های عرضی دی سولفید در بین رشته های کراتین و استحکام بیشتر آن را سبب می شود، که در ادامه بحث به آن پرداخته خواهد شد.
4. کوتیکول خارجی (exocuticle) در این لایه میزان اسید آمینه سیستئین کمتر از لایه A می باشد (حدود 15%) که همین امر سبب کاهش استحکام آن می گردد.
5. کوتیکول داخلی (endocuticle) استحکام این لایه از لایه قبلی نیز کمتر است.
6. کمپلکس غشاء سلولی (cell membrane complex) حد واسط هر لایه از کوتیکول با لایه بعی یک لایه پیچیده می باشد که این لایه ها را به هم متصل می سازد. کمپلکس غشاء سلولی از سه بخش تشکیل شده است لایه میانی یا لایه دلتا (δ-layer) که از دو طرف با دو لایه دارای چربی به نام لایه بتا (β-layer) احاطه شده است. لایه دلتا دارای ساختاری پلی ساکاریدی با کمی پروتئین می باشد.

 

cuticle cup stack
کوتیکول های مو شباهت زیادی به لیوان های کاغذی دارد که روی همدیگر قرار گرفته اند.
cuticle layers
هر کوتیکول خود از لایه های متعددی تشکیل شده است.
cuticle og
مقایسه ابعاد قطر خارجی مو و لایه کوتیکول. اگر قطر خارجی مو 80 میکرومتر باشد، قطر لایه کوتیکول که خارجی ترین لایه مو می باشد 5 میکرومتر خواهد بود
dermal papillae og
درمال پاپیلا، ماتریس مو، پیاز مو، ماهیچه راست کننده مو، غدد سباسه یا سبابه، شافت مو شامل مدولا، کورتکس و کوتیکول و همچنین ریشه داخلی غلاف مو و ریشه خارجی غلاف مو در این شکل نشان داده شده است.
diagram of hair coloring process
پروسه رنگ شدن مو توسط رنگ مو: رنگ موهای شیمیایی و دائمی از کوتیکول عبور نموده، به داخل محور مو نفوذ می کنند و اثربخشی آن ها طولانی مدت است. یعنی برای مدت طولانی تری رنگ مو روی مو باقی می ماند.
hair cuticle micro lab
انواع مختلف کوتیکول مو زیر میکروسکوپ
hair layers
لایه های مو از بیرونی ترین لایه به داخلی ترین لایه عبارتند از کوتیکول، کورتکس و مدولا
mechanism temporary
در رنگ موهای موقتی، مولکول های رنگ از کوتیکول مو عبور نمی کند.
ساختار ناخن شامل کناره ناخن یا لبه ناخن، ناخن بخش بسیار کراتینیزه شده پوست است و از ضمایم پوست به شمار می آید. به علت عدم وجود رنگدانه، شفاف است. ریشه ناخن در داخل پوست قرار گرفته است. ماتریکس ناخن، ریشه ناخن، چین پروکسیمال ناخن، کوتیکول ناخن، بدنه ناخن، بستر ناخن، لبه آزاد ناخن، استخوان انگشت در این شکل دیده می شوند.
dye 2
هیدروژن پروکسید، ماده ای است که مسئول اکسیداسیون مواد واسطه اولیه میباشد. این ماده همچنین رنگ طبیعی مو را روشن میکند و باعث از بین رفتن رنگ طبیعی مو (یوملانین و فائوملانین) میشود. واکنش های تشکیل دهنده رنگ در یک محیط قلیایی (با pH بالا‌) انجام می‌شود. به همین دلیل آمونیاک به فرمولاسیون رنگ مو اضافه میشود. این pH بالا رفته یا محیط قلیایی باعث میشود کوتیکول های مو متورم شده و باز شود. به این ترتیب، هیدروژن پرکسید و مولکول های رنگ میتواند وارد ساختار مو شده و از کوتیکول عبور نموده، وارد کورتکس شود. اتانول آمین می‌تواند به عنوان جایگزین استفاده شود تا محیط قلیایی ملایم تری ایجاد کند.
he nail structure is divided into six parts root, nail bed, nail plate, eponychium (cuticle), paronychium (edge), and hyponychium
ساختار ناخن در این شکل نشان داده می شود. ناخن شش قسمت اصلی دارد که عبارت است از: ریشه ناخن، بستر ناخن، بدنه ناخن، کوتیکول ناخن، لبه ناخن و هیپونسیوم. ماتریس ناخن ریشه ناخن را می سازد. ریشه ناخن رشد می کند و به بدنه ناخن تبدیل می شود.
منتشرشده در مقالات
فولیکول مو مانند کیسه های لوله ای شکلی هستند که موها در آن ریشه دوانده و سپس به مرور رشد میکند و بلندتر میشود و سرانجام از پوست سر بیرون می زنند
فولیکول
مقطعی از مو و فولیکول مو را میتوانید در شکل زیر ببینید. اپیدرم در برخی از نواحی پوست به داخل درم فرو رفته و کیسه ای لوله مانند به نام فولیکول مو را تشکیل می دهد. غدد سبابه مستقیما به بخش بالایی فولیکول متصل است. این غدد چربی مورد نیاز برای محافظت و نرمی مو و پوست سر را تأمین می کنند. یک ماهیچه صاف به نام پیلی که تحت اختیار خودش است، به بخش مرکزی فولیکول مو وصل است و با زاویه ای از اپیدرم مو را نگه می دارد. به این ماهیچه، ماهیچه راست کننده می گویند زیرا مو در هنگام احساس سرما توسط این ماهیچه راست می شود.
فولیکول مو
در بخش فوقانی بالایی پیاز مو محور طولی سلول ها به سمت خط عمود بر محور فولیکول مو متمایل می شود. وقتی سلول ها تقریبا به فاصله یک سوم بالای فولیکول مو رسیدند لبه بیرونی سلول های کوتیکول تغییر جهت داده، از حالت افقی به حالت عمودی قرار گرفته و مانند پولک های ماهی همدیگر را می پوشاند. سلول های کوتیکول وقتی به نیمه فولیکول می رسند، تقریبا تغییر ساختار و تغییر جهتشان کامل شده است. در این نقطه هسته سلول از دست رفته و در تماس مستقیم با سلول های کورتکس قرار می گیرد.

فولیکول مو دربرگیرنده دو غلاف در اطراف مو می باشد. غلاف داخلی (inner sheat) که مستقیماً روی تار مو قرار می گیرد و غلاف خارجی (outer sheat) که بر روی غلاف داخلی چسبیده است. هر فولیکول مو دارای بخش های اپیتلیال (epithelial) و مزانشیمال (mesenchymal) می باشد. سلول های اپیتلیوم تقسیم می شوند و در بخش فوقانی، بخش های بالایی و دایم مو را به وجود می آورند؛ بخش های پشتی، عضله راست کننده مو (arrector pili muscle) را می سازند و بخش های پایینی، پیاز مو را به وجود می آورد. در این بخش ملانوسیت ها نیز قرار دارند که رنگدانه های مو را می سازند. این رنگدانه ها به سلول های مویی (trichocyte) تار مو انتقال می یابد.

سلول های با سرعت تکثیر بسیار بالا در پیاز مو هستند که کراتینوسیت های مو را می سازند. این کراتینوسیت ها می توانند به تریکوسیت ها تمایز یابند، یا سلول های غلاف داخلی مو را بسازند که دربرگیرنده دو غلاف در اطراف مو می باشد::
غلاف داخلی (inner root sheat) که مستقیماً روی تار مو قرار می گیرد .
غلاف خارجی (outer root sheat) که بر روی غلاف داخلی چسبیده است. غلاف خارجی مو، پیکره مو و تار مو از سلول های بنیادی اپتلیال برجستگی پیاز مو منشأ می گیرد. سلول های بنیادی فوق، سلول های سازنده تار موی جدیدی را که قرار است پس از افتادن تار موی فعلی جایگزین شود را نیز می سازند.

 

apocrine og
آپوکرین ها غدد عرق هستند که به دهانه فولیکول مو راه دارند و به داخل آن جاری می شوند.
bulge1
بالج یک برآمدگی در فولیکول مو نزدیک غدد سباسه است که سلول های بنیادی مولد رشد مو در آن قرار گرفته.
epidermis og
ساختار پوست، فولیکول و اپیدرم نشان داده شده است.
follicle og
فولیکول مو
follicle1
ساختار پوست : در این شکل مو، سبوم، فولیکول و غدد سبابه نشان داده شده است.
follicle2
فولیکول مو کیسه لوله مانندی است که مو در آن ساخته می شود.
hair anatomy2
ساختار پوست و لایه های تشکیل دهنده آن: در این شکل ساقه موها که بخش قابل دیدن موها است و از سطح پوست بیرون آمده دیده می شود. فولیکول، ریشه مو و درمال پاپیلا در عمق نیم سانتی متری سطح پوست دیده می شوند.
hair cycle3
در این شکل چرخه رشد مو شان داده شده فاز رشد و فاز استراحت هست. در فاز رشد، تار موی قبلی از فولیکول مو خارج می شود.
hairloss causes DHT
چرخه رشد مو توسط دی هیدرو تستوسترون کوتاه می شود و باعث میشود فولیکول مو کوچک و به تدریج موها نازک شود و مو دچار ریزش خواهد شد.
hairloss factors
افزایش سن، استرس های داخلی و خارجی، تغییرات آب و هوایی، مواد شیمیایی،  منجر به تولید سایتوکین های پیش برنده التهاب گردیده و به تدریج باعث از بین بردن فولیکول مو، موجب ریزش مو می گردند.
sebum og
فولیکول مو، غدد سبابه، سبوم و مو ساختار پوست و مو هستند.
acne vulgaris pouchers 409
وضعیت التهابی به نام آکنه وولگاریس در اثر فعالیت بیش از حد غدد سبابه ایجاد می شود که به آن جوش غرور یا یا لکه های جوانی نیز گفته می شود. ویژگی مشخص آکنه، منافذ بسته شده پوست در اثر کراتینیزه شدن بیش از حد مجاری غدد سبابه و فولیکول های مو می باشد.
سه نوع جوش داریم
1- اگر کومدون ها باز باشند، به آن جوش سرسیاهگفته می شود
2- اگر کومدون ها بسته باشند، به آن جوش های سرسفید گفته می شود
3- اگر به صورت زخم های التهابی باشد، به آن جوش pimple گفته می شود.
منتشرشده در مقالات

پیاز مو

درمال پاپیلا

بخش پیازی شکل ریشه مو، پیاز مو  است و بخش میانی پیاز مو به سمت داخل فرو رفته و برآمدگی های درم را احاطه می کند.
درمال پاپیلا حاوی مویرگ و رشته های عصبی بوده، مواد مغذی و اکسیژن توسط درمال پاپیلا جذب شده و برای ساخته شدن و رشد مو استفاده می شود. بخش وسط پیاز مو به سمت داخل فرو رفته و درمال پاپیلا را احاطه می کند.
ماتریس مو به سلول های مو که با درمال پاپیلا تماس دارند گفته می شوند.ساخت مو مسئولیت این سلول ها هستند. ماتریس مو، مواد مغذی و اکسیژن دریافتی از مویرگ های درمال پاپیلا را جذب نموده و موزایی می کند و برای تقسیم سلولی استفاده می کند. ساخت ملانین مو توسط سلول های ملانوسیت انجام می شود، بخشی از ماتریس مو است.  یک مدل بزرگنمایی شده از پیاز مو رادر شکل زیر می بینید

bulb
 

خط بحرانی اوبر پیاز مو

خط بحرانی اوبر خطی است که در قطر بزرگ بیضی پیاز مو رسم شده است. مرز بین بخش بالایی و پایینی پیاز مو با این خط تعیین می شود. ماتریس مو بخش پایینی پیاز است که حاوی سلول های در حال تکثیر و متمایز نشده است. تقریباً همه تقسیمات سلولی در نیمه پایینی پیاز مو صورت می گیرد و عمل تکثیر تقریبا در نیمه بالایی پیاز مو، اتفاق نمی افتد.

اوبر

Auber critical line

ساقه مو

ساقه مو تشکیل شده است از سلول های ماتریس مو که به طرف نیمه بالایی پیاز مو حرکت می کند. آنها رشد می کنند، تکثیر می شوند و مدولا، کورتکس، کوتیکول، غلاف داخلی ریشه مو که از کراتین ساخته شده را تشکیل می دهد.
در لایه شاخی پوست نیز، کراتینوسیت های لایه زیرین اپیدرم به طور پیوسته تکثیر شده و به طرف بیرونی سطح مو حرکت می کنند این فرایند شباهت بسیاری با فرایندی ساقه مو دارد
کراتینوسیت های اپیدرم مسئول فرایند کراتین سازی نرمال هستند و نهایتاً به سلولهای کراتین تبدیل می شوند که همگی شبیه یکدیگرند. در فرایند کراتین سازی، همه سلول ها شبیه هم نیستند. سلول های مدولا، کورتکس، کوتیکول و غلاف داخلی ریشه مو به سلول هایی که مورفولوژی خاصی دارند تبدیل می شوند و هر یک نوع خاصی از کراتین هستند.
به تدریج سلولهای کورتکس به سمت بالا حرکت می کنند و به صورت فنری طولشان زیاد شده و کراتینیزه می شوند. این رشته ها به همدیگر تنیده شده و توده های فیبری تشکیل می دهند. سلول های کوتیکول یک لایه منفرد از سلول هایی است که در ماتریس مو تشکیل شده و به سمت بالای پیاز مو حرکت نموده و بالاتر می رود.سلول های کوتیکول تقریباً در بخش وسطی قسمت بالای پیاز مو، شروع به رشد می کنند. در محور طولی سلول ها به سمت خط عمود بر محور فولیکول مو در فوقانی ترین بخش بالایی پیاز مو متمایل می شود. وقتی سلول ها تقریباً به فاصله یک سوم بالای فولیکول مو رسیدند لبه بیرونی سلول های کوتیکول تغییر جهت داده، از حالت افقی به حالت عمودی قرار گرفته و مانند پولک های ماهی همدیگر را می پوشاند.  تقریبا تغییر ساختار و تغییر جهتشان بعد از اینکه سلول های کوتیکول وقتی به نیمه فولیکول می رسند، کامل می شود.هسته سلول در این نقطه از دست رفته و با سلول های کورتکس در تماس مستقیم قرار می گیرد.

dermal papillae og
درمال پاپیلا، ماتریس مو، پیاز مو، ماهیچه راست کننده مو، غدد سباسه یا سبابه، شافت مو شامل مدولا، کورتکس و کوتیکول و همچنین ریشه داخلی غلاف مو و ریشه خارجی غلاف مو در این شکل نشان داده شده است.
hair bulb ogپیاز مو
lium4پروسیانیدول های دانه انگور و اسانس روغنی کانانگا برای محافظت و تقویت بافت اطراف پیاز مو
منتشرشده در مقالات

ریزش مو در ظاهر و زیبایی افراد تاثیر میگذارد و مشکلی بزرگی به نظر میرسد و سبب به وجود آمدن مشکلات زیای در  روحیه و اعتماد به نفس افراد می شود ، روش کاشت مو بهترین درمان برای رشد طبیعی موها است. در این بخش توضیحاتی برای کاشت مو اقساطی را خواهیم داشت تا برای افرادی که تمایل دارند کاشت مو انجام دهد و هزینه باعث شده اقدام نکنند راهکاری باشد
انجام عمل کاشت مو اقساطی برای بسیاری از افراد حتی با درآمدهای معمول، این امکان را به وجود می اورد به درمان قطعی و همیشگی طاسی موی سر خود بپردازند.

کاشت مو اقساطی

هزینه کاشت مو و هزینه های جراحی های زیبایی پوست و مو با توجه به شرایط خود معمولا هزینه های بالای دارند. چگونه باید هزینه های کاشت مو را بدون دقدقه پرداخت کرد؟ کاشت مو اقساطی چگونه امکان پذیر است ؟ شرایطی استفاده از خدمات کاشت موی اقساطی به چه شکل است ؟
در این بخش به این سوالات پاسخ میدهیم تا با انجام عمل کاشت موی اقساطی افراد با درآمد ضعیف و یا متوسط بتوانند مشکل هزینه درمان خود را حل کنند و از این طریق بار مالی کمتری را تجربه کنند و طی دورهای مشخص شده میتوانند به پرداخت هزینه کاشت موی خود بپردازند و مثل روز اول صاحب موهایی زیبا و پرپشت شوند .

چگونه کاشت مو اقساطی امکان پذیر است ؟

امروزه تعداد مراکزی که عمل کاشت مو دارند بسیار زیاد شده است. چه بسا بسیاری از آن ها تخصص انجام این عمل را نداشته و همین امر سبب کاهش تعداد مراجعین آنها شده و در نتیجه چنین کلینیک هایی کاهش سود ناشی از تعداد کم بیماران خود را با پیشنهاد قیمت های گزاف و اخذ این مبالغ به صورت نقدی جبران می کنند.
کلینیک تخصصی کاشت موی بهبد لیزر با سابقه های درخشان که تمامی کارهای خود را با تضمین و ضمانت نامه کتبی انجام میدهند هزینه های منصافه ایی را برای کاشت مو با شیوه های پرداخت مختلف در نظر میگیرد
یکی از پیشنهاداتی که در کلینیک تخصصی کاشت موی بهبد لیزر مطرح می شود، انجام عمل کاشت مو اقساطی با شرایط پرداخت ویژه است که بی شک مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار می گیرد. متقاضیان کاشت موی اقساطی می توانند با مراجعه به کلینیک کاشت موی بهبد ضمن دریافت مشاوره رایگان در کلینیک بهبد لیزر یا مشاوره رایگان از طریق واتساپ یا تلگرام، تقاضای عمل کاشت مو اقساطی را مطرح نموده و از مزایای آن بهره مند شوند.

کاشت مو اقساطی کرج :

کلینک کاشت موی بهبد، نخستین دارنده مجوز کاشت مو در استان البرز از دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد. با توجه به شرایط مکانی کلینیک بهبد در کرج، شرایط کاشت موی اقساطی برای شهروندان کرج بسیاره آیده ال می باشد و با توجه به سابقه و اعتبار خود در شهر کرج که برای همگان مشخص است این بار بدون دقدقه برای هزینه میتوانید از این شرایط ویژه برای کاشت مو استفاده کنید

شرایط اقساطی کاشت مو :

در جلسه مشاوره رایگان کلینیک کاشت موی بهبد، پزشک متخصص با معاینه دقیق موهای سر متقاضی مانند مقدار موهای مورد نیاز برای برداشت و کاشت را اندازه گیری می کنند و بهترین روش کاشت مو را به متقاضی اعلام میکند و هزینه نهایی برای متقاضی مشخص می شود ، با توافق های لازم کل هزینه درمان فرد را به صورت اقساط دریافت می شود .
در پایان بعد از اینکه تصمیم خود را برای کاشت مو گرفتید میتوانید در فرم شرایط کاشت مو گزینه پرداخت اقساطی را انتخاب کنید

منتشرشده در کاشت مو, مقالات

انواع روش کاشت مو و بهترین روش آن

کاشت مو به دو روش اصلی FUT، FIT قابل انجام است. روش های دیگر کاشت مو زیر مجموعه ای از این دو روش اصلی کاشت مو است. مثلا یکی از زیر مجموعه های کاشت موی FIT ، روش کاشت موی SUT است .
مشاور و متخصص پوست و مو بهترین روش کاشت مو برای شما مشخص شود. اما این نکته باعث نمی شود که حق طبیعی شما در انتخاب نوع روش کاشت مو را از شما سلب کند.
تفاوت اصلی در اکثر روشها کاشت مو، نحوه برداشت گرافت های مو است.مثلا در روش FUT نحوه برداشت با روش FIT متفاوت است و برداشت موها در روش FUT بصورت یکجا و نواری می باشد در حالی که در روش FIT گرافت های مو بصورت تک واحدی جدا می شوند. بعد از پیدایش روش FIT روش های زیر مجموعه این روش مانند روش SUT در نحوه برداشت گرافت های مو پیشرفت کردند. هرچه برداشت بهتری انجام شود می توان نتیجه بهتری از کاشت مو انتظار داشت.

بهترین روش های کاشت مو در ایران و جهان :

انتخاب یک روش براساس جدیدترین روش کاشت موی دنیا یا بومی شده در ایران باشد کاملا اشتباه هست. شاید روش کاشت موی FUE به عنوان یکی از بهترین روش کاشت مو در جهان باشد، اما آیا واقعا کاشت موی FUE بهترین روش کاشت مو برای شما است؟ اگر شرایط برای انجام این روش مهیا نباشد یا شما فرصت انجام کار کاشت مو در دو روز کامل را نداشته باشد باز هم می توان از این روش به عنوان بهترین روش کاشت مو نام برد ؟
یا کاشت مو به روش SUT یا FIT به عنوان بهترین روش کاشت مو در ایران باشد. بازم هم باید از خود سوالات قبلی را بپرسید. حتی در مورد روش SUT اگر تبحر کافی در کار با دستگاهی که وظیفه برداشت فولیکول های مو را دارد نباشد بیشترین میزان آسیب به گرافت های مو توسط این روش انجام می شود.
همه روش های استاندارد حال حاضر دنیا را جهت انتخاب بهترین روش کاشت مو بررسی کرده ایم. تا اینکه تصمیم درست و انتخاب کاملی برای کاشت موی خود داشته باشید

کاشت مو به روش FUT :

بخاطر جراحی و خونریزی شدید ، کاشت مو به روش FUT در بین متقاضیان کاشت مو طرفدار کمتری دارد. ولی در بین جراحان و متخصصین کاشت مو کاملا برعکس می باشد. برداشتن نوار یک یا دو سانتی متری حاوی گرافت های مو از پشت سر این امکان را به جراحان کاشت مو می دهد که مهمترین عامل کاشت موی موفق یعنی برداشت خوب را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.
بعد از جدا کردن نواری بانک مو می توان توسط میکروسکوپ های بسیار پیشرفته کلینیک پوشت و کاشت موی بهبد با دقت بسیار بالا گرافت های مو را بدون آسیب رسیدن به آن ها جدا نمود. کار جراح و پزشک پیوند مو در مرحله بعد و کاشت آن ها بسیار راحت تر از روش های زیر مجموعه روش FIT می باشد.

مزایای روش کاشت مو FUT :

 • واحد های فولیکولی کاملا توسط میکروسکوپ قابل شناسایی هستند و جدا می شوند؛
 • سرعت برداشت و کاشت گرافت ها بسیار بالاتر از روش های دیگر است و این امر با عث می شود گرافت ها کمتر با خشکی مواجه شوند؛
 • کیفیت واحدهای فولیکولی بالاتر است؛
 • آسیب به گرافت ها بسیار پایین تر است؛
 • هزینه انجام این عمل کمتر است؛
 • کل مراحل برداشت و کاشت در یک روز انجام می شود؛
 • جهت برداشت نواری می توان پشت سر را کوتاه نکرد, البته بهتر است این کار انجام شود.
معایب روش کاشت مو FUT  :

در کاشت مو به روش FUT باقی ماندن جای اسکار و خونریزی نسبت به سایر روش ها بیشتر است . بخاطر وجود جای اسکار باید موهای پشت سر را برای پنهان کردن آن همیشه بلند نگه داشت.
کاملا به خودتان بستگی دارد انتخاب بین جراحی و عدم جراحی در کاشت مو  و زمانی که شما امکان کاشت مو به روش FIT را داشته باشید، جراح شما را اجبار به انجام روش FUT نمی کند. اما در نظر داشته باشید کاشت مو در حالت برابر و تجربه و مهارت یکسان جراح با روش FUT بهتر انجام می شود.

کاشت مو به روش FIT :

در بین متقاضیان، کاشت مو به روش FIT نسبت به روش FUT مزایایی دارد که باعث محبوبیت این روش شده است. در این روش جراحی انجام نمی شود. یعنی برش نواری از پشت سر (بانک مو) نداریم. برداشت در این روش کاشت مو بصورت تک تک انجام می شود و این امر زمان انجام برداشت را خیلی طولانی تر می کند.

در روش کاشت مو FIT ابتدا فولیکول های مو بصورت جداگانه از پشت سر جدا می شوند و در مرحله بعد در قسمت بدون مو کاشته می شوند. به دلیل کندی در برداشت گرافت ها ممکن است اگر به تعداد زیادی گرافت مو جهت پوشش منطقه بدون مو داشته باشیم کار دو روزه انجام شود.

به طور خلاصه مزایای کاشت مو FIT :

 • درد و خونریزی بسیار کمتری نسبت به روش FUT دارد؛
 • در کاشت مو به روش FIT برای برداشت گرافت های مو جراحی انجام نمی شود؛
 • عدم وجود جای اسکار در نتیجه امکان کوتاه کردن موهای پشت سر (محل بانک مو)

معایب روش کاشت مو FIT :

تخریب بانک مو در این روش نسبت به روش FUT بیشتر است؛

 • به دلیل برداشت نقطه ای امکان آسیب رسیدن به گرافت های مو بیشتر است؛
 • هزینه انجام روش FIT بیشتر از روش FUT است؛
 • مدت زمان انجام کار بیشتر از روش FUT است؛
 • حتما باید موی سر را کوتاه کرد.

اگر متقاضی کاشت مو بانک موی قوی و مناسبی داشته باشد و پوست سر او کشش لازم برای FUT را نداشته باشد، جراح برای متقاضی کاشت مو به روش FIT را انتخاب می کند، اما در کل تصمیم نهایی با اوست که روش کاشت موی خود را انتخاب کند.

مزایا و معایب کاشت مو به روش SUT  :

کاشت مو به روش SUT روشی جدیدتر از روش FIT است که تفاوت آن در نحوه برداشت فولیکول های مو است. در کاشت مو به روش SUT برداشت توسط دستگاه انجام می شود. این امر باعث می شود سرعت برداشت بالاتر رود، اما در عین حال درصد آسیب رسیدن به گرافت های مو افزایش می یابد.
از دیگر معایبی که این روش دارد، غیر بهداشتی بودن لوله های انتقال فولیکول های مو بود که این مسئله را می توان با استفاده از لوله های یکبار مصرف جبران کرد.
هرچه میزان دقت در برداشت فولیکول های مو افزایش یابد می توان کاشت موی بهتری را انتظار داشت. اگر بتوان دقت در برداشت فولیکول های مو را در کاشت مو به روش FIT افزایش داد معایب این روش به حداقل می رسد. همین مسئله در کاشت مو به روش SUT هم صادق است. اگر بتوان فولیکول های مو را با دقت بالا برداشت کرد، با توجه به اینکه سرعت برداشت هم افزایش یافته است پس روش کاشت موی SUT می تواند بهترین روش کاشت مو است . اما این مسئله کامل در گرو برداشت با دقت بالا و استفاده از لوله های یکبار مصرف جهت انتقال فولیکول های مو به دستگاه SAFER می باشد.

کاشت مو به روش ترکیبی :

برداشت مو به دو روش FUT و FIT انجام می شود که به آن کاشت مو به روش ترکیبی گفته می شود. ابتدا بوسیله برداشت نواری و روش FUT بیشترین حجم قسمت بدون مو کاشته می شود و سپس برای ایجاد تراکم بالاتر بوسیله برداشت فولیکولی و روش FIT بین موهای کاشته شده گرافت های بیشتری اضافه می گردد.

با توجه به اینکه این روش ترکیبی از دو روش FIT و FUT می باشد، لذا همه مزایا و معایب این دو روش را همزمان شامل می شود. فقط  این روش برای افرادی مناسب است که احتیاج به تعداد گرافت بسیار زیادی برای پوشش منطقه بدون موی خود دارند.

کاشت مو به روش BHT :

کاشت مو به روش BHT همان روش FIT است. این روش برای کسانی امناسب است که بانک موی مناسبی در پشت سر خود ندارند و برداشت گرافت های مو از سایر قسمت های بدن برای ایجاد تراکم بالاتر استفاده می شود. در صورتی که متقاضی کاشت مو بانک موی مناسبی داشته باشد انجام این روش به هیچ وجه توصیه نمی شود.
در روش کاشت مو BHT از موهای سینه، ران و پشت کمر جهت برداشت مو می توان استفاده کرد و به تراکم موها افزود، اما این مقدار مو بسیار محدود است و نمیتوان فقط با برداشت فولیکول های مو از بدن کاشت موی موفقی داشت.
موهای ریش بهترین موی سازگار با پوست سر خصوصا از نظر رشد مو را دارد اما به دلیل ایجاد اسکار و جای زخم هنگام برداشت در ناحیه ای که به زیبایی انسان مربوط است، از این قسمت برداشت انجام نمی شود.
با توجه به توضیحات قبلی ،فقط  این روش برای افرادی مناسب است که موی مناسب و قابل برداشت در ناحیه بانک موی بدن خود داشته باشند و بانک موی پشت سر آن برای پوشش کامل منطقه بدون مو کامل نباشد. پس اصرار بر انجام این روش کاملا غیر علمی و ناعاقلانه خواهد بود.

کاشت مو به روش میکرو اف آی تی (MFIT) :

در کاشت مو به روش میکرو اف آی تی (MFIT) جراح کاشت مو ، جدیدترین تکنولوژی برداشت مو را به روش FIT استفاده می کند. در روش میکرو FIT جراح از ابزارهای بسیار دقیق تر و ظریف تر برای برداشت مو استفاده می کند و همین امر سبب ظاهر بسیار عالی و عوارض کمتری نسبت به روش FIT می شود.
در کاشت مو به روش MFIT هم مزایای روش FIT وجود دارد اما معایب آن کمتر می باشد. احتمالا تنها اشکال این روش هزینه بالای انجام این روش می باشد. به طور کلی روش MICRO FIT نسبت به روش های FIT و SUT برتری بسیار زیادی دارد. حتی امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر هم در این روش وجود دارد.
تقریبا برای افرادی کاشت مو MFIT مناسب است که بانک موی بسیار قوی و امکان برداشت ظریف فولیکول های مو برای آن وجود داشته باشد. پس انتخاب این روش هم برای کاشت مو با توجه9 به نظر پزشک متخصص است.

نتیجه گیری برای انتخاب بهترین روش کاشت مو :

در پایان مقاله احتمالا به این نتیجه رسیده اید به طور قطع نمیتوان هیچ روش کاشت مویی را به عنوان بهترین روش کاشت مو انتخاب کرد. پزشک پوست و کاشت مو با معاینه و مشاوره اولیه نهایت تلاش خود را می کند که تمامی موارد جهت انتخاب روش مناسب کاشت موی شما انتخاب کند.
در صورتی که به توصیه های پزشک خود کاملا اعتماد کنید نتیجه بهتری از کاشت موی خود خواهید گرفت. اما زمانی که همه موارد برای انجام کاشت مو به هر روشی مهیا باشد شما با سلیقه خودتان می توانید روش کاشت مو را انتخاب کنید. اگر پزشک معالج شما روشی را با دلیل و منطق به شما پیشنهاد داد و مناسب شما دانست بهتر است به توصیه او عمل کنید. اما در کل انسان آزاد آفریده شده و حق انتخاب کامل با شماست، فقط شاید با انتخاب نادرست نتیجه کاشت مو خلاف تصور شما باشد.

منتشرشده در مقالات

چه چیزی را می توان از کاشت مو انتظار داشت

مانند سلامتی و جوانی ، برای بیشتر ما موهای سر، ریش و ابرو اهمیت دارد - زمانی که از بین میرود. برای بسیاری از افراد ، پیوند مو می تواند به بازگرداندن موهای از دست رفته مانند موی کامل یا حداقل نزدیک روز اول کمک می کند.

اگر نازک شدن موها یا طاسی شما زیاد است و واقعاً شما را آزار می کند ، با این روش های کاشت مو می تواند اعتماد به نفس بیشتر در مورد ظاهر خود داشته باشید. اما ابتدا با پزشک کاشت مو خود در مورد آنچه انتظار دارید در طول و بعد از عمل جراحی صحبت کنید

کاشت مو چیست؟

کاشت مو نوعی جراحی است که موهای از قسمتهای از بدن برداشته میشود و در قسمتهای بدون موی سر، ریش یا ابرو کاشته میشود و قسمتها را پر میکنید. پزشکان از دهه 1950 این پیوند مو را در ایالات متحده انجام می دادند ، اما تکنیک ها در سالهای اخیر تغییر زیادی داشته است.

معمولاً کاشت مو در کلینک کاشت مو انجام می شود. ابتدا جراح، پوست سر شما را تمیز می کند و دارو بی حسی را تزریق می کند تا پشت سر شما بی حس شود. پزشک شما یکی از دو روش برای پیوند مو را انتخاب می کند: عمل جراحی نوار واحد فولیکول (FUSS) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE)

کاشت مو FUSS

با استفاده از FUSS ، جراح نوار 6 تا 10 اینچی پوست را از قسمت پشت سر شما برداشت و خارج می کند. آن را کنار گذاشته و پوست سر را بخیه میزند. این ناحیه با توجه به اینکه قضایی کوچکی است بلافاصله توسط موهای اطراف آن پنهان می شود.

در مرحله بعد ، تیم جراح نوار پوست سر برداشته شده را به 500 تا 2000 پیوند ریز تقسیم می کند به موهای تکی یا چند مو. تعداد و نوع پیوندمو شما بستگی به نوع مو ، کیفیت ، رنگ و اندازه منطقه مورد نظر برای کاشت مو دارد.


کاشت مو FUE

اگر شما روش کاشت مو FUE را انجام دهید ، تیم جراح پشت پوست سر شما را می تراشند. سپس پزشک، فولیکول های مو را یکی یکی از آنجا خارج می کند. نقاط کوچک سریع بهبود می یابد و موهای موجود اطراف آن را می پوشاند.

پس از آن مرحله ، هر دو روش یکسان هستند. بعد از آماده سازی محل پیوند مو، جراح ناحیه ای را که کاشت مو بر روی آن انجام می شود ، تمیز و بی حس می کند ، سوراخ یا شکافهایی بسیار ریز را بر روی پوست سر ایجاد می کند ، و هر گرافت مو را به خوبی در یکی از سوراخ ها قرار می دهد. احتمالاً از سایر اعضای تیم کاشت مو برای کاشت پیوند نیز کمک می کند.

بسته به اندازه پیوندی که انجام می دهید ، این روند حدود 4 تا 8 ساعت طول می کشد. اگر همچنان موهای خود را از دست دادید یا تصمیم گرفتید که موهای ضخیم تری داشته باشید ، بعداً به روش دیگری احتیاج دارید.

انتظارات و بازیابی بعد از کاشت مو

بعد از عمل کاشت مو ممکن است پوست سر شما بسیار حساس شود یا ممکن است لازم شود چندین روز داروهای ضد درد مصرف کنید. جراح شما حداقل به مدت دو روز قسمتهای برداشت و کاشت را بانداژ میکند. او همچنین ممکن است یک داروی آنتی بیوتیک یا یک ضد التهاب را برای شما تجویز کند که چندین روز باید مصرف کنید. بیشتر افراد قادرند 2 تا 5 روز پس از عمل به کار خود برگردند.

طی 2 تا 3 هفته پس از عمل ، موهای پیوند شده از بین می روند ، اما شما باید در طی چند ماه متوجه رشد جدید شوید. اکثر افراد بعد از 6 تا 9 ماه 60 درصد از رشد موهای جدید را مشاهده می کنند. برخی از جراحان داروی رشد مو را مینوکسیدیل (Rogaine) برای بهبود رشد مو پس از پیوند تجویز می کنند.

خطرات و هزینه های درمان کاشت مو

قیمت کاشت مو تا حد زیادی به میزان موهایی برداشت و کاشت شده بستگی دارد ، اما به طور کلی از 3 تا 7 میلیون متغییر است. بیشتر بیمه ها هزینه کاشت مو را پوشش نمی دهند.

مانند هر نوع جراحی ، پیوند مو خطراتی دارند ، از جمله خونریزی و عفونت. همچنین احتمال زخم و رشد موهای جدید غیر طبیعی

در حدود زمانی که موهای جدید شروع به رشد می کنند ، برخی از افراد دچار التهاب یا عفونت فولیکول های مو ، به نام فولیکولیت می شوند. آنتی بیوتیک ها و کمپرس ها می توانند مشکل را برطرف کنند. همچنین ممکن است به طور ناگهانی بخشی از موهای اصلی را در منطقه ای که رشته های جدید به نام ریزش شوک دارید از دست دهید. اما بیشتر اوقات ، دائمی نیست.

با پزشک خود در مورد این خطرات و میزان بهبودی که احتمالاً براثر عمل جراحی حاصل شده است صحبت کنید. او می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد گزینه مناسب کمک کند.
منتشرشده در مقالات

راههای درمان طاسی الگوی زنانه

برای زنان ریزش ریزش ۵۰ الی ۱۰۰ عدد تار مو در روز طبیعی است  اما زمانی که تکه های طاسی در سر نمایان می شود یا موها نازک تر می گردد  نشان دهنده طاسی با الگوی زنانه باشد.
در صورتی که ریزش مو طبیعی باشد و رشد موهای جدید جایگزین این موهای از دست رفته شود و مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر فردی ریزش موی الگوی زنانه داشته باشد، ریزش مو با موهای جدید جایگزین نمی شود

طاسی و ریزش مو با الگوی زنانه چیست؟

این نوع طاسی نوعی ریزش موست که زنان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. نام علمی آن آلوپسی آندروژنیک است.
اگرچه ممکن است هم مردان و هم زنان ریزش مو را تجربه کنند اما برخی از ریزش های مو مختص مردان است و ممکن است ظاهر متفاوتی داشته باشد.
مردانی که ریزش مو دارند موهایشان از خط رویش مو شروع به ریختن می کند و ممکن است نقاطی از سر آن ها دچار طاسی شود اما زنانی که الگوی طاسی زنانه دارند معمولا با نازک شدن موها مواجه می شوند و همین امر بر روی حجم موهایشان اثر می گذارد. نازک شدن موها در زنان اولین نشانه از طاسی الگوی زنانه است که باعث می شود مو ضخامتی که قبلا داشته است را از دست بدهد.
در طاسی الگوی زنانه پوست سر به وضوح دیده می شود اما خط رویش مو به عقب نمی رود. در زنان ریزش مو شیوع کمتری نسبت به مردان دارد اما باز هم ممکن است رخ دهد. در زنان با افزایش سن ، طاسی الگوی زنانه بیشتر می شود و کمتر از ۵۰ درصد زنان در کل زندگی خود موهایشان را همانند قبل حفظ می کنند.
طاسی الگوی زنانه با افزایش سن و رسیدن به میانسالی بیشتر می شود هر چند می تواند در سنین جوانی نیز آغاز گردد. چنین شرایطی اغلب بعد از یائسگی توسعه پیدا می کند و تغییرات هورمونی می تواند یکی از فاکتورهای دخیل در آن باشد.

ارتباط طاسی الگوی زنان با ژنتیک :

ژنتیک یکی از فاکتورهای مهم در توسعه طاسی الگوی زنان است. این موضوع بدین معنی است که چنین ریزش مویی در خانواده دیده می شود. زنان می توانند ژن ریزش مو را از هر دو والد خود به ارث ببرند.

دلایل ریزش مو در زنان :

طاسی الگوی زنانه بیشتر به خاطر ژنتیک اتفاق میافتد و می تواند به خاطر بیماری های زمینه ای که تولید هورمون آندروژن را تحت تاثیر خود قرار می دهند نیز روی دهد. آندروژن هورمونی است که در طاسی نقش دارد. تومورهای غده هیپوفیز و تخمدان نیز می تواند باعث ریزش مو شوند.

سایر علل ریزش مو در زنان :

 • تاثیر داروها بر ریزش مو : بعضی از داروهای خاص مثل داروهای که در درمان سرطان به کار می روند می توانند باعث ریزش موها شوند. در چنین شرایطی رشد موها بعد از قطع مصرف داروها دوباره آغاز می شود.
 • تاثیر بیماری های خودایمنی  بر ریزش مو : بیماری خودایمنی "آلوپسی آره‌تا" است که باعث می شود سیستم ایمنی به فولیکول های مو حمله کند و باعث ریزش موها شود
 • تاثیر عفونت  بر ریزش مو : ریزش مو ممکن است بعد از یک بیماری خاص همچون عفونت شدید، تب بالا یا جراحی ممکن است ریزش مو اتفاق بیافتد.
 • تاثیر آلوپسی کششی بر ریزش مو : زمانی  این نوع ریزش مو  پیش میاید که فرد از کش یا سایر موارد برای بستن شدید موهای خود استفاده می کند.

پیشگیری از ریزش موی زنانه :

در طاسی الگوی زنانه که ریشه ژنتیک دارد نمی توان به راحتی پیشگیری کرد. اما خانم ها به کمک مراحل زیر می توانند از موهای خود محافظت کنند و از بروز آسیب ، نازک شدن و ریزش مو جلوگیری نمایند.

مراقبت از موها:

 • رژیم غذایی با پروتئین ، ویتامین ها و آهن که برای رشد مو ضروری است داشته باشید
 • روش هایی که باعث آسیب به مو میشوند خودداری کنید. مثل صاف کردن مو یا استفاده از اکستنشن هاست.
 • با روسری مناسب یا پوشیدن کلاه از اسیب نور خورشید به مو جلوگیری کنید
 • در حالتی که موهای خیس و شکننده است آن را شانه نکنید.

درمان ریزش مو براساس الگوی زنانه

نوع درمان به نوع ریزش مو و سایر فاکتورهای موجود بستگی دارد. در بیشتر موارد، برای جلوگیری از عود ریزش مو به درمان های طولانی مدت نیاز خواهد بود. درمان طاسی الگوی زنانه می تواند از ریزش مو در اینده پیشگیری کند و در برخی از موارد باعث رشد مجدد موها شود.
درمان های زیادی برای رشد مجدد موها وجود دارد. موثر بودن این درمان ها به فرد و شرایط او بستگی خواهد داشت.

درمان های رایج طاسی زنانه :

ماینوکسیدیل :

داروی موضعی  ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو در مردان و زنان استفاده می شود. این درمان هر روز بر روی پوست سر اعمال می شود و رشد مو را تحریک میکند و از نازک شدن موها جلوگیری نماید.
می توان ۶ ماه تا یکسال ماینوکسیدیل را استفاده کرد اما این درمان برای هر کسی مفید نیست و ریزش مو بعد از قطع مصرف ممکن است دوباره بازگردد. عوارض جانبی این روش شامل خشکی، قرمزی و خارش است.

داروهای خوراکی:

اسپیرونولاکتون یکی از رایج ترین داروهای خوراکی استفاده شده برای درمان این نوع ریزش مو است که می تواند ادرار آور باشد. ادرار آورها آب اضافی را از بدن دفع می کنند. این دارو می تواند تولید آندروژن را مسدود سازد و از ریزش مو جلوگیری نماید. زنان باردار نباید از این دارو استفاده کنند زیرا باعث ایجاد مشکلاتی در جنین می شود. اسپیرونولاکتون می تواند عوارض جانبی همچون خشکی دهان، حالت تهوع و سرگیجه را به همراه داشته باشد.

کاشت و پیوند مو :

روش کاشت مو یکی از راههای درمان است. روشهای مختلف کاشت مو وجود دارد. در بیشتر مواقع ریزش مو تنها برخی از نواحی سر را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در کاشت مو، پزشک مو را از ناحیه ای که رشد سالمی دارد بر می دارد و آن را در ناحیه ای که مو از دست داده می کارد. ناحیه ای که مو در آن کاشته شده است تحت تاثیر ریزش مو قرار نمی گیرد. این فرایند در حالت بیداری فرد انجام میشود و ممکن است چندین ساعت طول بکشد.

درمان با لیزر :

لیزرهای خانگی برای کاهش ریزش موهای وجود دارد  که سطح اندکی از نور لیزر را برای رشد مجدد موها از خود ساطع می کنند.
بر اساس تحقیقات انجام شده،این نور می تواند رشد موها در زنان و مردان را تحریک کند. اما برای تعیین موثر بودن چنین روش درمانی باید تحقیقات بیشتری انجام شود همچنین استفاده از لیزر می تواند عوارضی برای بدن داشته باشد.

منتشرشده در مقالات

در کاشت مو ریشه‌های مو، تک تک از بانک مو یا ناحیه اهدا کننده، به بخشی که در حال ریزش و یا خالی از مو منتقل می‌شوند. این روش برای درمان ریزش مو سر یا ترمیم و بازسازی موی ابرو کاربرد دارد
در هر پیاز مو ۱ تا ۴ رشته مو رشد می‌کند. امروزه در پیشرفته ترین روشهای کاشت مو، پیاز مو بدون تغییر منتقل می شود که باعث میشه ظاهر موهای کاشته شده طبیعی تر باشد.

کاشت مو امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل زیبایی می باشد که به خصوص در آقایان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بیشتر آقایان با شکایت ریزش مو و طاسی در قسمت های پیشانی و فرق سر به پزشکان زیبایی پوست و مو مراجعه می کنند. امروزه کاشت مو در بین خانم ها نیز رواج یافته است که البته تعداد آنان در مقایسه با آقایان بسیار کمتر می باشد.
با گذشت زمان و پیشرفت در دنیای علم نوین پزشکی و زیبایی پوست و مو روش های بسیار زیاد و موثری برای قیمت کاشت مو به وجود آمده است که افراد با توجه به بودجه، علاقه و نظر پزشک خود می توانند یکی از روش های کاشت مو را انتخاب کنند

بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو

از بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو در دنیای علم امروزه می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:

 

 • کاشت مو به FUT که همان روش جراحی می باشد
 • کاشت مو به FIT که در این روش کاشت مو نیازی به جراحی نمی باشد.
 • کاشت مو SUT: استفاده از دستگاه پانچ لیزری
 • کاشت مو به روش سیف: روشی است که از موی بدن استفاده می شود
 • کاشت مو به روش ترکیبی: با استفاده از ترکیب روش های کاشت مو اف یو تی و اف آی تی انجام می شود.

شما می توانید با توجه به دستور و تشخیص پزشک خود و همچنین با در نظر داشتن مزایا و معایب هر یک از این روش های کاشت مو یکی از این راه های جدید و پیشرفته را انتخاب کنید. روش های کاشت مو اشاره شده در کل دنیا مورد توجه بوده و پزشکان طبق این موارد ذکر شده مراجعه کنندگان و بیمارا خود را به کلینیک کاشت مو درمان می کنند.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT یکی از بهترین روش های کاشت مو می باشد که با عمل جراحی در اتاق عمل همراه می باشد. در این روش فرد بیمار را بیهوش کرده و از قسمت پشت سر برشی به اندازه 2 سانتی متر برداشته و از موهای این قسمت برای پیوند دادن واحد های فولیکولی استفاده می کنند. جای برش و بخیه ایجاد شده در پشت سر بیمار برای همیشه باقی خواهد ماند. البته اگر به جراحی و یا به بیهوشی حساسیت دارید و به زبان ساده می ترسید به شما توصیه می شود که روش اف یو تی را برای کاشت مو انتخاب نکنید به جای آن می توانید از روش های دیگر و بدون جراحی اقدام به کاشت مو کنید. از مزایای این روش می توان به غیر قابل رویت بودن محل کاشت مو و طبیعی بودن ظاهر مو اشاره کرد.

 

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT یکی دیگر از جدیدترین روش های کاشت مو در دنیای علم پزشکی پوست و مو می باشد. کاشت مو به روش FIT نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد. در این روش با استفاده از پانچ فولیکول های مو به شکل تکی و یا گروهی در قسمتی که مو ندارد کاشته می شود؛ که این فولیکول ها تا یک ماه اول در استراحت به سر می برند و بعد از یک ماه شما شاهد ریزش مو در این نواحی خواهید شد که نباید نگران باشید چرا که بعد از زیرش دوباره رشد خواهند کرد. از مزایای این روش می توان به درد کمتر، خونریزی بسیار کم و نبود جای زخم و بخیه اشاره کرد. از معایب این روش نیز می توان به پر هزینه بودن در مقایسه با دیگر روش های کاشت مو اشاره کرد و زمان بسیار زیادی برای کاشتن فولیکول ها لازم می باشد که به همین دلیل بایستی جلسات بیشتری را به مطب پزشک خود  مراجعه کنید.
برخی از پزشک ها بر این معتقدند که از این روش نمی توان برای دفعات دیگر استفاده کرد چرا که بانک موی بیمار تا حد بسیاری تخریب شده و امکان تجدید کاشت مو برای دفعات بعدی امکان پذیر نمی باشد که این مورد نیز می تواند یکی دیگر از معایب این روش باشد.

 

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT یکی از مدرن ترین روش های کاشت مو می باشد که در این روش تمام مراحل کاشت فولیکول با استفاده از دستگاه های اتوماتیک انجام می شود و به جای استفاده از پانچ های معمولی از پانچ های لیزری استفاده می کنند. از مزایای این روش می توان به تخریب کمتر فولیکول های مو، رعایت بهداشت، بدون درد و خونریزی و عملیات کاشت در مدت زمان کوتاهی اشاره کرد. معایب این روش نیز امکان انتقال برخی از بیماری ها در صورت استریل نشدن دستگاه اتوماتیک و ماندن جای حفره های مو کاشته شده می باشد.

 

منتشرشده در مقالات