كلينيك تخصصي کاشت مو بهبد

كلينيك تخصصي کاشت مو بهبد

کاشت مو به روشFUT


در روش کاشت مو FUT که اصطلاحا به آن پیوند واحد‌های فولیکولار گفته می‌شود(follicular unit transplantation) برش جراحی یک نوار به ابعاد متناسب با شرایط فرد و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است، از ناحیه پشت سر برداشته شده و به زیر میکروسکوپ‌های مخصوص منتقل شده و به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) 1 تا 3 ساقه مو هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت‌ها در ناحیه پیوند منتقل شده و در سوراخ‌هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه ایجاد شده‌اند، قرار داده می‌شوند.

پس از برداشت این لایه، پوست پشت سر با اندکی کشش به جمع شده و بخیه زده می‌شود و در حدود 2 هفته بعد بخیه‌های پشت سر برداشته می‌شود.


مزایای روشFUT

امکان کاشت مو در یک جلسه
امکان ایجاد تراکم مناسب در افراد با درجات بالای طاسی و احتمال بالای پایداری پیوندها
در روش FUT احتمال قطع شدن گرافت‌ها حین برداشت نوار از پشت سر و نیز حین جدا نمودن گرافتها از نوار حداقل است. بخصوص در صورت استفاده از میکروسکوپ برای جداسازی گرافت‌ها احتمال قطع شدگی به 2% - 1% کاهش می‌یابد.گرافت‌هایی که با روش نواری (FUT) به دست می‌آیند دارای مقادیر بیشتری از بافت و چربی احاطه کننده بوده که این خود سبب کاهش احتمال کم آبی و خشک شدن و درنتیجه محافظت بیشتر از گرافت حین دستکاری برای کاشت آنها و نهایتاً افزایش شانس بقای آنها می گردد.
این روش برای افرادی که بانک موی مناسبی برای پیوند ندارند مناسب‌تر است.


در کلینیک پیوند مو و ابرو بهبد کرج، با استفاده از برترین متخصصین حوزه کاشت مو و بکارگیری بهترین متدها و ابزار کاشت مو، بالاترین تراکم ممکن با حالتی کاملا طبیعی در کاشت مو ارائه می‌گردد.

منتشرشده در کاشت مو

کاشت مو با روش FIT :


در این روش که اصطلاحا به آن غیر جراحی گفته می‌شود، فولیکول‌های مو (حاوی 1 تا 3 تار مو) توسط ابزاری به نام پانچ از پشت سر خارج شده و در ناحیه طاسی کاشته می‌شود. بنابراین در این روش نیازی به جراحی پشت سر نمی‌باشد و خط بخیه در پشت سر بوجود نمی‌آید. این روش از سال 2002 در جهان رایج شد.
این روش مناسب افرادی است که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می‌دارند. همچنین افرادی که در پشت سرشان موهای مشکی، ضخیم و پرپشتی دارند برای استفاده از این روش مناسب‌تر می‌باشند. این روش برای آقایان و خانم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای روش کاشت مو به روش FIT:

به دلیل عدم جراحی و برش پوست سر عمل بدون درد خواهد بود.
فرآیند کشیدن بخیه وجود ندارد.
خط بخیه و اسکار پس از جراحی بوجود نمی‌آید.
بدلیل عدم وجود عمل جراحی، فرد حداکثر پس از 2 هفته می‌تواند به فعالیت‌های کاری یا ورزشی سنگین مشغول شود.
امکان برداشت موهای بیشتر در جلسات متعدد و متوالی وجود دارد.

از مهمترین مزایای کاشت مو به روش FIT ، می‌توان به ساده بودن آن مخصوصا برای تیم پزشکی اشاره نمود. مدت زمان عمل کوتاه بوده و با توجه به تعداد گرافت پیوند داده شده و مهارت تیم پزشکی حدود 1 تا 3 ساعت انجام می‌شود.

پزشکان و کارشناسان کلینیک کاشت مو و ابرو بهبد کرج، با استفاده از برترین شیوه ها و ابزار مورد نیاز، کاشت مو به روش FIT با در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین راندمان کاری به انجام می رسانند.

 

روش کاشت مو FIT با تصاویر

در اين روش نياز به بستري شدن نمي باشد. ويزيت هاي مجدد بعد از پيوند مو به واسطه سرپايي بودن عمل و سهولت انجام مراقبت ها الزامي نمي باشد. انجام پيوند مو در روش FIT کاملا سرپايي و با بي حسي موضعي مي باشد و البته به دليل اينکه تعداد واحدهاي مو در مقايسه با روش جراحي FUT تا سه برابر بيشتر قابل برداشت مي باشد، يک تا دو روز زمان لازم است تا عمل پيوند مو به صورت کامل انجام گيرد. که البته با فواصل استراحت و زمان هاي لازم بين مراحل مختلف کاشت مو ، انجام اين روش خسته کننده نخواهد بود.

پزشک ما کلينيک کاشت مو بهبد در هر بار يک واحد فوليکولي را بطور ميکروسکوپي خارج مي کند. فرد به هيچ وجه احساس درد نکرده و در سرتاسرکل پيوند مو کاملاً هشيار مي باشد.

در هر بار يک واحد فوليکولي را بطور ميکروسکوپي خارج مي کند. فرد به هيچ وجه احساس درد نکرده و در سرتاسرکل پيوند مو کاملاً هشيار مي باشد.

 

کاشت مو

منطقه دهنده پيوند مو بلافاصله بعد ازخارج نمودن واحدهاي فوليکولي.

 

کاشت مو

منطقه گيرنده پيوند مو 10روز پس از انجام پيوند مو FIT در کلينيک کاشت مو بهبد. محل زخم در عرض چند روز بدون بجا گذاشتن اثر قابل مشاهده اي بهبود مي‌يابد.

منطقه دهنده و گيرنده پيوند مو 10روز پس ازانجام کاشت مو FIT هيچگونه اثر زخم قابل رؤيت وجود ندارد.

 

 

منتشرشده در کاشت مو
صفحه7 از7