شنبه, 22 تیر 1398 19:45

کاشت مو به روشFUT

کاشت مو به روشFUT کاشت مو به روشFUT

کاشت مو به روشFUT


در روش کاشت مو FUT که اصطلاحا به آن پیوند واحد‌های فولیکولار گفته می‌شود(follicular unit transplantation) برش جراحی یک نوار به ابعاد متناسب با شرایط فرد و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است، از ناحیه پشت سر برداشته شده و به زیر میکروسکوپ‌های مخصوص منتقل شده و به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) 1 تا 3 ساقه مو هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت‌ها در ناحیه پیوند منتقل شده و در سوراخ‌هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه ایجاد شده‌اند، قرار داده می‌شوند.

پس از برداشت این لایه، پوست پشت سر با اندکی کشش به جمع شده و بخیه زده می‌شود و در حدود 2 هفته بعد بخیه‌های پشت سر برداشته می‌شود.


مزایای روشFUT

امکان کاشت مو در یک جلسه
امکان ایجاد تراکم مناسب در افراد با درجات بالای طاسی و احتمال بالای پایداری پیوندها
در روش FUT احتمال قطع شدن گرافت‌ها حین برداشت نوار از پشت سر و نیز حین جدا نمودن گرافتها از نوار حداقل است. بخصوص در صورت استفاده از میکروسکوپ برای جداسازی گرافت‌ها احتمال قطع شدگی به 2% - 1% کاهش می‌یابد.گرافت‌هایی که با روش نواری (FUT) به دست می‌آیند دارای مقادیر بیشتری از بافت و چربی احاطه کننده بوده که این خود سبب کاهش احتمال کم آبی و خشک شدن و درنتیجه محافظت بیشتر از گرافت حین دستکاری برای کاشت آنها و نهایتاً افزایش شانس بقای آنها می گردد.
این روش برای افرادی که بانک موی مناسبی برای پیوند ندارند مناسب‌تر است.


در کلینیک پیوند مو و ابرو بهبد کرج، با استفاده از برترین متخصصین حوزه کاشت مو و بکارگیری بهترین متدها و ابزار کاشت مو، بالاترین تراکم ممکن با حالتی کاملا طبیعی در کاشت مو ارائه می‌گردد.

منتشرشده در کاشت مو