پنج شنبه, 26 تیر 1399 12:00

در مورد کاشت ابرو بیشتر بدانید

در مورد کاشت ابرو بیشتر بدانید در مورد کاشت ابرو بیشتر بدانید

در مورد کاشت ابرو بیشتر بدانید

داشتن ابروهای زیبا و پر پشت یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی چهره هر فرد است. افراد زیادی از جمله افراد مشهور، بازیگران و مدل ها از کاشت ابرو طبیعی برای زیبایی بیشتر استفاده میکنند.همانند گذشته ابروهای نازک دیگر جذابیتی نداشته و در دنیایی امروز ابروهای پر پشت مورد توجه قرار گرفته است. متقاضیان کاشت ابرو طبیعی خانم ها و آقایانی که دچار کم پشتی و ریزش ابرو هستند.

بخشی از متقاضیان کاشت ابرو خانمهای هستند که با انجام تاتو و هاشور ابرو میخواستند ابروهایشان را همانند گذشته به شکل قبل برگردانند یا ابروهای پرپشت داشته باشند اما واقعیت بر این است که تاتو و هاشور ابرو نه تنها به ابرو حالت زیبایی نمیدهد ، بلکه معایبی همچون استفاده از رنگ های شیمیایی، مصنوعی بودن ظاهر ابرو، محدود بودن مدل های ابرو، درد و خطرات ناشی از انجام ابرو را همراه دارد. در انتخاب خدماتی زیبایی دقت کنید معایب و مزایایی ان را بسنجید ابرویی که تتو و یا هاشور شده باشد به هیچ وجه نمی توان آن پاک کرد و به شکل روز اول آن برگرداند.

در این مقاله به بررسی داریم نوع و دلایل ریزش مو ، بهترین متقاضیان کاشت ابرو و بهترین درمان و کاشت ابرو می پردازیم تا خانم ها و آقایانی که ریزش ابرو را دارند بهترین انتخاب را در جهت درمان مشکل خود انجام دهند که در این زمینه از پزشکان و متخصصین کلینیک کاشت موی بهبد کمک گرفته شده است تا برای شما عزیزان اطلاعات دقیق تری را داشته باشیم.

همچنین در مقاله دیگر میتوانید نکات مهم بعد از کاشت ابرو را مطالعه کنید 

 

کاشت ابرو مناسب چه افرادی است؟

 • خانم های كه از شكل و فرم ابروهایشان راضی نیستند و دائم از مداد ابرو برای تصحیح شكل آن استفاده می‌کنند. این افراد می‌توانند برای تغییرفرم ابروهایشان کاشت ابرو انجام دهند.
 • خانم های كه از تاتوی ابرو خود راضی نیستند و از فرم آن‌ها خسته شده‌اند می‌توانند با استفاده از تكنیك های خاص و حرفه‌ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.
 • آقایان و خانم های كه به دلیل بیماری های خاص ابروی خود را از دست داده‌اند برای پركردن ابروهایشان می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • کاشت ابرو برای آقایان و خانم های كه موی آن‌ها به‌طور کامل ریزش کرده و برای یک سال رشد ابرو نداشته‌اند و كسانی كه ابروهایی كم پشت دارند برای پرپشت كردن ابروهایشان می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 • آقایان و خانم های كه یا جای بخیه در ابروهایشان دارند می‌توانند برای ترمیم جای آن‌ها از کاشت ابرو استفاده کنند.

علت و عوامل ریزش ابرو در افراد مختلف

 • عوامل متعددي مي‌تواند در ريزش موي ابروها تاثيرگذار باشد ولي يکي از شايع‌ترين اين عوامل، کندن يا در اصطلاح برداشتن ابروهاست. مشکلي که بيشتر گريبانگير خانم‌هاست و معمولا نتيجه اين کارشان را در دوره ميانسالي متوجه مي‌شوند. وقتي موهاي ابرو از ريشه کنده مي‌شوند و اين کار مداوم تکرار شود، قابليت رشد مجدد خود را از دست مي‌دهند. ريشه موها در اين ناحيه به دليل کنده شدن مداوم فيبروزه و خشک مي‌شود. به همين دليل در خانم‌هاي مسن از ابروها فقط يک رديف باريک باقي مي‌ماند. درواقع در طول سال‌ها و در اثر کندن مداوم ابروها، ريشه مو قابليت و فرصت رشد مجدد خود را از دست داده است.
 • تغییرات در هورمون ها ، عفونت ها ، کمبود برخی مواد معدنی مانند آهن در بدن و همچنین اختلالات تیروئیدی ممکن است سبب ریزش مو ابرو شود.
 • سوءتغذيه فقط در موارد بسيار شديد بر رويش يا ريزش ابروها تاثير مي‌گذارد. منابع علمي معتبري که در آنها در مورد ارتباط مصرف فست‌فود و ريزش ابروها مطلبي باشد، وجود ندارد اما مصرف بيش از حد مکمل‌هايي مثل ويتامين A مي‌تواند روي ريزش موي سر تاثير داشته باشد.
 • مصرف برخی از داروهای سبب ریزش ابرو می شود. داروهای کاهش وزن، داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین، داروهای ضد التهاب مانند سولینداک و همچنین داروهای ضد تشنج همگی جز داروهایی می باشند که ممکن است در بعضی از افراد عوارضی همچون ریزش مو داشته باشند. علاوه بر این موارد داروهایی مانند داروهای ضد بارداری جز داروهایی هستند که مصرف آن ها باعث ریزش ابرو و مو می شود.
 • اختلالات رفتاری ، سرطان ها و مراحل درمان آن (شیمی درمانی) ، عوامل فیزیکی مانند تصادفات و صدمات جسمی ، بالا رفتن سن ، ایجاد حساسیت ها و آلرژی و عوامل ژنتیکی از دیگر مواردی می باشد که منجر به ریزش ابرو می شود.
 • بيماري طاسي منطقه‌اي هم مي‌تواند باعث ريزش موي ابرو شود. اين عارضه که ممکن است نواحي مختلف پوست را درگير کند، پوست يک منطقه به وسعت يک سکه را دچار ريزش مو مي‌کند. اگر ابروها دچار اين عارضه شوند، موهاي ابرو مي‌ريزند. ريزش سکه‌اي مو يک بيماري خودايمني است که در آن بدن ريشه مو را به‌عنوان دشمن تلقي مي‌کند و آن را از بين مي‌برد.
 • استرس به تنهايي نمي‌تواند علت ریزش شدید مو باشد اما مي‌تواند آن را تشديد کند و شروع ریزش ابرو را جلو بيندازد. به‌طور کلي استرس بسياري از بيماري‌ها را تشديد مي‌کند يا باعث بروز آنها مي‌شود ولي در صورتي که استعداد آن در فرد وجود داشته باشد.

در این جا به ویژگی هایی موی ابروها می پردازیم :

یکی از ویژگی های ابرو ، جهت رشد مو ابرو است که جهت کاشت ابرو طبیعی می بایست به آن دقت شود. کاشت ابرو طبیعی تفاوت های با کاشت مو دارد و باید به آن ها دقت شود زاویه قرارگیری ابرو بدین گونه می باشد که رشد فولیکول آن به صورت زاویه دار می باشد تا مو بر روی صورت بخوابد. همچنین موی ابرو مانند موی سر از دسته های چند تایی تشکیل نشده است و به صورت تکی رشد می کند.

تمامی این مسایل باعث می شود که کاشت ابرو طبیعی نیاز به مهارت و دقت خاصی باشد و بهترین نتیجه را میتوان در کلینیک های که زیر نظر پزشکان و متخصص کاشت مو مدیریت می شود بدست اوردن و نمیتوان از کلینیک های که فقط با افراد کارآموز مدیریت میشود انتظار نتیجه مطلوب داشت. به این دلیل پیش از شروع کاشت ابرو تمامی این نکات در نظر بگیرید .

کاشت ابرو طبیعی :

یکی از راههایی که میتوان ابروهایتان همانند گذشته کشیده و پر پشت داشته باشید و یا کم پشتی ذاتی ابروها را از بین برد کاشت ابرو طبیعی است. اصول کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو می باشد با این تفاوت که در کاشت ابرو به دلیل شرایط زوایه و خواب ابرو و ... نیاز به دقت و ظرافت های بالایی می باشد که در بخش بالاتر به آن اشاره شده به همین دلیل برای انجام کاشت ابرو در انتخاب کلینیک تخصصی کاشت مو باید دقت بالایی داشت.

کاشت ابرو به علت حساسیت بالای که دارد نیازمند به کلینیک تخصصی با استاندارد بالا و به روز در بهترین روش های کاشت می باشد که زیر نظر بهترین پزشکان و متخصص کاشت مو صورت گیرد که در این خصوص کلینیک تخصصی کاشت موی بهبد توانسته است یک انتخاب عالی برای عزیزان و متقاضیان کاشت مو باشد.

نکات مهم و ظرافت‌های کاشت حرفه‌ای ابرو

ابتدا ابرو را به ۳ قسمت تقسیم می‌کنیم:
تاج ابرو (head)
بدنه ابرو (body)
دم ابرو (tail)
در کاشت تاج ابرو باید مو‌ها با زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده شود (تا حالت عمودی پیدا نکنند).
در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به دم ابرو باید زاویه خواباندن مو‌ها به تدریج کاسته شود به طوری که مو‌ها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته شود. همچنین نباید از مو‌های ضخیم برای ابرو استفاده کرد. قطر منافذ کاشت مو‌ها در ابرو‌ها باید کوچکتر انتخاب شود چرا که اگر منافذ بزرگ باشد خروجی مو‌های ابرو‌ها حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می‌کند.
محل قرار دادن موها، خیلی خیلی نزدیک به هم و بسیار پرتراکم باشد که پوست زیر مو‌های ابرو‌ها دیده نشود.

در کلینیک کاشت موی بهبد کاشت ابرو توسط ماهر ترین پزشکان و متخصصان این زمینه انجام می گیرد ، به همین خاطر است که بدون آسیب به فولیکول های ابروی اصلی فرد و بدون آسیب رساندن به آن ها کاشت فولیکول های جدید انجام می گیرد و با حفظ رویش کاشت موها و ایجاد مدلی زیبا برای ابرو ، ظاهری طبیعی و زیبا برای ابرو ها در مدت زمان کوتاهی پیدید خواهد آمد.

 

منتشرشده در مقالات