دوشنبه, 02 دی 1398 16:15

انتظارات از کاشت مو

کاشت مو کاشت مو

چه چیزی را می توان از کاشت مو انتظار داشت

مانند سلامتی و جوانی ، برای بیشتر ما موهای سر، ریش و ابرو اهمیت دارد - زمانی که از بین میرود. برای بسیاری از افراد ، پیوند مو می تواند به بازگرداندن موهای از دست رفته مانند موی کامل یا حداقل نزدیک روز اول کمک می کند.

اگر نازک شدن موها یا طاسی شما زیاد است و واقعاً شما را آزار می کند ، با این روش های کاشت مو می تواند اعتماد به نفس بیشتر در مورد ظاهر خود داشته باشید. اما ابتدا با پزشک کاشت مو خود در مورد آنچه انتظار دارید در طول و بعد از عمل جراحی صحبت کنید

کاشت مو چیست؟

کاشت مو نوعی جراحی است که موهای از قسمتهای از بدن برداشته میشود و در قسمتهای بدون موی سر، ریش یا ابرو کاشته میشود و قسمتها را پر میکنید. پزشکان از دهه 1950 این پیوند مو را در ایالات متحده انجام می دادند ، اما تکنیک ها در سالهای اخیر تغییر زیادی داشته است.

معمولاً کاشت مو در کلینک کاشت مو انجام می شود. ابتدا جراح، پوست سر شما را تمیز می کند و دارو بی حسی را تزریق می کند تا پشت سر شما بی حس شود. پزشک شما یکی از دو روش برای پیوند مو را انتخاب می کند: عمل جراحی نوار واحد فولیکول (FUSS) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE)

کاشت مو FUSS

با استفاده از FUSS ، جراح نوار 6 تا 10 اینچی پوست را از قسمت پشت سر شما برداشت و خارج می کند. آن را کنار گذاشته و پوست سر را بخیه میزند. این ناحیه با توجه به اینکه قضایی کوچکی است بلافاصله توسط موهای اطراف آن پنهان می شود.

در مرحله بعد ، تیم جراح نوار پوست سر برداشته شده را به 500 تا 2000 پیوند ریز تقسیم می کند به موهای تکی یا چند مو. تعداد و نوع پیوندمو شما بستگی به نوع مو ، کیفیت ، رنگ و اندازه منطقه مورد نظر برای کاشت مو دارد.


کاشت مو FUE

اگر شما روش کاشت مو FUE را انجام دهید ، تیم جراح پشت پوست سر شما را می تراشند. سپس پزشک، فولیکول های مو را یکی یکی از آنجا خارج می کند. نقاط کوچک سریع بهبود می یابد و موهای موجود اطراف آن را می پوشاند.

پس از آن مرحله ، هر دو روش یکسان هستند. بعد از آماده سازی محل پیوند مو، جراح ناحیه ای را که کاشت مو بر روی آن انجام می شود ، تمیز و بی حس می کند ، سوراخ یا شکافهایی بسیار ریز را بر روی پوست سر ایجاد می کند ، و هر گرافت مو را به خوبی در یکی از سوراخ ها قرار می دهد. احتمالاً از سایر اعضای تیم کاشت مو برای کاشت پیوند نیز کمک می کند.

بسته به اندازه پیوندی که انجام می دهید ، این روند حدود 4 تا 8 ساعت طول می کشد. اگر همچنان موهای خود را از دست دادید یا تصمیم گرفتید که موهای ضخیم تری داشته باشید ، بعداً به روش دیگری احتیاج دارید.

انتظارات و بازیابی بعد از کاشت مو

بعد از عمل کاشت مو ممکن است پوست سر شما بسیار حساس شود یا ممکن است لازم شود چندین روز داروهای ضد درد مصرف کنید. جراح شما حداقل به مدت دو روز قسمتهای برداشت و کاشت را بانداژ میکند. او همچنین ممکن است یک داروی آنتی بیوتیک یا یک ضد التهاب را برای شما تجویز کند که چندین روز باید مصرف کنید. بیشتر افراد قادرند 2 تا 5 روز پس از عمل به کار خود برگردند.

طی 2 تا 3 هفته پس از عمل ، موهای پیوند شده از بین می روند ، اما شما باید در طی چند ماه متوجه رشد جدید شوید. اکثر افراد بعد از 6 تا 9 ماه 60 درصد از رشد موهای جدید را مشاهده می کنند. برخی از جراحان داروی رشد مو را مینوکسیدیل (Rogaine) برای بهبود رشد مو پس از پیوند تجویز می کنند.

خطرات و هزینه های درمان کاشت مو

قیمت کاشت مو تا حد زیادی به میزان موهایی برداشت و کاشت شده بستگی دارد ، اما به طور کلی از 3 تا 7 میلیون متغییر است. بیشتر بیمه ها هزینه کاشت مو را پوشش نمی دهند.

مانند هر نوع جراحی ، پیوند مو خطراتی دارند ، از جمله خونریزی و عفونت. همچنین احتمال زخم و رشد موهای جدید غیر طبیعی

در حدود زمانی که موهای جدید شروع به رشد می کنند ، برخی از افراد دچار التهاب یا عفونت فولیکول های مو ، به نام فولیکولیت می شوند. آنتی بیوتیک ها و کمپرس ها می توانند مشکل را برطرف کنند. همچنین ممکن است به طور ناگهانی بخشی از موهای اصلی را در منطقه ای که رشته های جدید به نام ریزش شوک دارید از دست دهید. اما بیشتر اوقات ، دائمی نیست.

با پزشک خود در مورد این خطرات و میزان بهبودی که احتمالاً براثر عمل جراحی حاصل شده است صحبت کنید. او می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد گزینه مناسب کمک کند.
منتشرشده در مقالات