درمان ریزش مو در کرج کجا انجام می شود؟

رضایت مشتری برای کاشت مو بعد از 14 روز
ژانویه 18, 2021
دکتر کاشت مو در کرج
بهترین دکتر کاشت مو در کرج با آدرس و تلفن
فوریه 3, 2021

درمان ریزش مو در کرج کجا انجام می شود؟

درمان ریزش مو در کرج

درمان ریزش مو در کرج

در این مقاله قصد داریم مطالبی را در مورد ریزش مو علی الخصوص درمان ریزش مو در کرج و معرفی بهترین کلینیک در کرج به شما عزیزان ارائه دهیم

انسان موجودی اجتماعی است. این موجود اجتماعی نیاز به پذیرفته شدن در اجتماع دارد. اجتماعی که انسان در آن زندگی میکند با اجتماع حیوانات و گیاهان تفاوت های بنیادینی دارد. در جوامع انسانی یکی از ملاک ها و معیارهای جامعه برای پذیرفتن یک فرد ظاهر آن فرد است. مو یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در ظاهر هر شخص اعم از زن و مرد به شمار می رود.

زمانی که به دلایل مختلف موها شروع به ریزش کنند، ظاهر فرد به صورت کامل تغییر پیدا می کند. این ظاهر در گذشته و یا حتی همین امروز چندان مورد پسند دیگران نیست و گاهی حتی این موضوع تا جایی پیش می رود که بر روی پذیرش فرد در اجتماع تاثیر منفی را برجای می گذارد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد وجود موهای سالم می تواند نشانه ای بر رعایت سلامت جسمانی هم باشد؛ پس کاملا طبیعی است که افراد دارای ریزش مو بسیار نگران خود باشند و در اولین فرصت به دنبال درمان ریزش مو بروند.

 

راههای درمان ریزش مو در کرج

 

ریزش مو می تواند علت های مختلفی داشته باشد که برخی از این علت ها را همگی میشناسیم، دلایلی همچون داشتن سیستم تغذیه ای نادرست، قرار داشتن در تنش و فشارهای عصبی طولانی مدت، شرایط آب و هوایی و جغرافیایی، نوع پوشش ها همچون کلاه و…جز دلایل بسیار شایع ریزش مو هم در خانم ها و هم در آقایان هستند.

دلایل دیگری که شاید کمتر کسی به آن ها توجه کند به شرح زیر هستند:

 

1-استفاده از ژل و محصولات آرایشی

 

استفاده مداوم از ژل، واکس مو، آدامس مو، رنگ موهای مختلف، انجام دکلره و تغییر رنگ مداوم می تواند باعث سست شدن ریشه های موها و ریزش آنها شود.

 

2-استفاده از اتو مو و سشوار

 

اگر دائما از اتو مو و سشوار استفاده کنید علاوه بر آن که به پایین مو ضربه وارد شده و مو خوره می گیرید، ریشه موها نیز دچار آسیب های جدی می شوند.

 

3-عدم رعایت بهداشت

 

عدم رعایت بهداشت و دیر به دیر شستن موها می تواند باعث ریزش مو شود. زمانی که موهایتان چرب می شود ریشه موها سست شده و بیشتر از حالت عادی یا حالت تمیز موها می ریزد.

 

درمان ریزش مو در کرج

 

روش های درمان ریزش مو

 

در مورد درمان ریزش مو در کرج باید بگوییم که راهکارهای مختلف و متنوعی وجود دارد که می توانید با توجه به نیازهایتان یکی از آن ها را انتخاب کنید. هر کدام از این راه ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته ایم:

 

1-درمان ریزش مو با لیزر

 

یکی از روش های مورد استفاده درمان ریزش مو با لیزر است. این روش جز متدهای غیر جراحی طبقه بندی می شوند. لیزر نور را با طول موج مناسب به پوست سر می تاباند و به وسیله آن موهای آسیب دیده مجددا شروع به رشد می کنند؛ از جمله نتایج درمان ریزش مو به روش لیزر داشتن موهای پر پشت تر، سالم تر و با تار موهای کلفت تر است.

 

2-روش PRP

 

این متد در واقع برای افرادی استفاده می شود که پوست سرشان کاملا برای رویش مو مناسب است. پلاکت های خونی خود فرد را جمع آوری کرده و به پوست سر تزریق می کنند تا رویش موها را مجددا تحریک کند. به گفته برخی از پزشکان این روش از لحاظ علمی اثبات نشده است اما با این وجود بیمارانی که از این روش استفاده کرده اند نتایج بسیار خوب و تاثیرگذاری را عنوان کرده اند.

 

3-مزوتراپی

 

این روش نیز تقریبا مشابه PRP است، با این تفاوت که در مزوتراپی چیزی که به پوست سر تزریق می شود ویتامین های مختلف و در واقع مولتی ویتامین است. آقایانی که از این روش استفاده می کنند غالبا نتایجی از به تعویق افتادن روند طاسی سر را گزارش کرده اند.

 

سخن پایانی

 

روش های درمانی بیان شده در بالا همگی جز روش های غیر جراحی برای درمان ریزش مو بودند. در صورتی که در کرج و یا مناطق نزدیک به آن سکونت دارید می توانید برای درمان ریزش مو در کرج به کلینیک بهبد مراجعه کنید.
در این مرکز علاوه بر تمام راه هایی که گفته شد، روش های جراحی برای درمان ریزش مو همچون روش SUT، FUE، FUT و…نیز برای درمان بیماران با توجه به شرایط و وخامت طاسی فرد انجام می شود؛ پس سعی کنید در زمان انتخاب روش مناسب به هیچ وجه عجله به خرج ندهید و پزشکی را برای این کار انتخاب کنید که در این کار ماهر و خبره باشد.